top of page

BİZ KİMİZ?

Yaşam İçin Yemek Derneği’mizi 2020 yılında kurduk.

 

Tüm canlıların eşit olduğunu savunan kadim bir kültürü takip ediyoruz ve bu kültürün modern yaşamda sürdürülebileceğine olan inancımızı yaşam tarzımızla herkese göstermek istiyoruz.

 

Yaşam İçin Yemek Derneği’nin tüm faaliyetlerinin arkasındaki ilham kaynağı derneğin Onur Kurulu başkanı A.C. Bhaktivedanda Swami Prabhupada’dır.

1972 yılında dile getirdiği, "Merkezlerimizin etrafındaki 10 Km içinde Hiç kimse aç kalmamalı" sözlerinden sonra bu yaklaşımı takip edenler sayesinde, dünya çapında pek çok metropolde günlük teslimat rotaları oluşturulan ücretsiz yemek dağıtım noktaları, mobil hizmetler ve yardım ağı genişletilmiştir.

Mevcut durumda Hindistan, Yaşam için Yemek derneğinin küresel platformda en büyük programlarına sahiptir.

 

Hindistan hükümetleri ile yapılan işbirliği Programı Öğle Yemeği aracılığıyla, alt kıtadaki şehirlerde 1,2 milyondan fazla öğrenciye haftanın altı günü çeşitli sağlıklı ve sıcak öğle yemeği servisi yapılmaktadır.

Doğal afet durumlarında da faaliyetlerde bulunan Yaşam İçin Yemekgönüllüleri, Bosna ve Çeçenistan ‘daki savaşlarda Hint okyanusu Tsunamisi, Haiyan Tayfunu ve Katrina Kasırgası gibi olaylarda etkilenen insanların yaşamlarına yiyecek ve umut sunmaya devam etmektedir.

Yaşam İçin Yemek Derneği olarak dünyamız ve sakinleri için iyi birşeyler yapmak istiyoruz. Bize yardımcı olmak ister misiniz?

Yaşam İçin Yemek Derneği

Büyükdere Caddesi Naci Kasım sk. No:6B Mecidiyeköy

Tel: 0530 545 17 23

İnstagram: @yasamicinyemek

ISKCON-Mid-Day-Meal-300x197.png
bottom of page